Sukienki do pracy

Poszukujesz sukienki do pracy i nie wiesz, którą wybrać? Wszystko zależy od charakteru Twojej pracy i obowiązującego dress code’u. Musisz nie tylko zwrócić uwagę na fason, ale także na długość sukienek i kolor. Odpowiednio dobrana sukienka do pracy doda nie tylko Tobie więcej odwagi, ale także podkreśli to jaka jesteś profesjonalna. Pamiętaj także o odpowiednio skrojonej marynarce i dodatkach, które pomogą Ci stworzyć doskonałą stylizację do pracy.

Jakie wybrać sukienki do pracy?

Odpowiedni wygląd w pracy to bardzo ważna sprawa. To jak się prezentujemy wizualnie bardzo dużo o nas samych mówi. Poprzez dobrze dobrany strój do pracy możesz podkreślić swój profesjonalizm i pokazać, że jesteś godna zaufania. Chociaż powszechnie mówi się, że nie powinniśmy oceniać ludzi po wyglądzie, to niestety zazwyczaj przeważnie robimy to podświadomie. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór stroju. W pracy musimy przede wszystkim wyglądać schludnie, a nasze ubrania muszą mieć stonowane kolory. Nasz pracodawca lub odbiorca musi przede wszystkim skupiać się na tym, co masz do powiedzenia, jaką informację chcesz mu przekazać, a nie na tym jak wyglądasz. Wcale nie jest tak trudno to osiągnąć, a pomaga w tym dress code.

Dress code dzieli się na trzy podstawowe style. To jak powinnaś się ubierać do pracy zależy od tego jaki zawód wykonujesz i jaki dress code obowiązuje w Twojej pracy. Najbardziej formy styl to business formal. Tutaj mamy bardzo ograniczoną paletę barw ubrań. Sukienki do pracy powinny być wyłącznie w stonowanych kolorach takich jak czerń, granat lub szary. Zakładając sukienkę do pracy musisz zawsze pamiętać o rajstopach i zakrytych butach. Przestrzegając tych zasad możesz być pewna, że zawsze będziesz odpowiednio się prezentować w pracy.

Kolejnym stylem w dress codzie jest business casual. Tutaj paleta barw już nam się odrobinę powiększa. W business casual możesz założyć sukienkę do pracy, która ma odcień jasnego szarego, pudrowego różu lub niebieskiego. Także w tym stylu sukienki do pracy mogą mieć delikatne wzory. Jeżeli będziesz poszukiwała okrycia wierzchniego do pracy oprócz marynarki możesz postawić także na kardigan. Chociaż jest to mniej formalny styl niż business formal, to pamiętaj by zawsze do sukienki zakładać rajstopy i zakryte szpilki.

Najmniej formalnym stylem jest smart casual. Jeżeli nie musisz w pracy przestrzegać sztywnych zasad dress codu, to zasady smart casual możesz śmiało zaadaptować. Panie do pracy przeważnie poszukując sukienek i zawsze zastanawiają się jaki krój będzie najlepszy. Sukienka do pracy powinna być przede wszystkim w jednym kolorze. Nie powinna być zbyt obcisła, a dopasowana do sylwetki. Unikaj sukienek wykonanych z bawełny lub wiskozy, ponieważ są to materiały, które najbardziej się gniotą, a nie chciałabyś w pracy martwić się tym, że w drodze biura pogniotła Ci się sukienka i nie prezentujesz się zbyt dobrze. Szukaj sukienek do pracy, które w swoim składzie mają bawełnę lub wiskozę zmieszaną na przykład z poliestrem. Dzięki temu będziesz pewna, że w drodze do pracy Twoja sukienka się nie wygniecie.

Stylizacje do pracy - jakie dodatki wybrać

Najlepszym kolorem sukienki do pracy jest granat. Kolor ten powoduje, że wzbudzamy w drugiej osobie większe zaufanie, a dodatkowo wydajemy się mądzejsze. Dobrym kolorem sukienki do pracy jest także szary. Jest to bardzo neutralny kolor, który doskonale łączy się z innymi barwami, dlatego jest dobrą bazą do całej stylizacji do pracy. Kobiety do swojej pracy przeważnie wybierają czarne sukienki. Jednak nie jest to najlepszy wybór. Ciemny czarny powoduje, że wzbudzamy duży dystans w drugiej osobie, a dodatkowo czarny blisko twarzy sprawia, że wyglądamy na starsze i bardzo zmęczone. Jeżeli lubisz czarne sukienki do pracy, to wybieraj takie, których czerń wpada w szary. W pracy sprawdzą się także sukienki w odcieni przybrudzonego różu i beżu. Unikaj czerwonych sukienek, ponieważ jest to bardzo agresywny kolor, który może prowokować.

Sukienki do pracy najlepiej prezentują się z żakietami i marynarkami. Wybieraj te, które mają dopasowane fason, ale nie są obcisłe, tylko taliowane. Szukając odpowiednich butów do pracy unikaj wysokich szpilek. Najlepsze będą buty do 10 cm. Zawsze warto zakładać szpilki, nawet takie, które mają 5 cm, ponieważ wysmuklisz dzięki temu swoją sylwetkę. Jeżeli będziesz przestrzegać wszystkich tych zasad, to na pewno zawsze będzie w pracy odpowiednio się prezentowała.