Wypożyczenie sukni ślubnej - wszystkie za i przeciw

Wypożyczenie sukni ślubnej - wszystkie za i przeciw

Opublikowano

Jednym z elementów przygotowań do ślubu jest wybór sukni ślubnej. Można zdecydować się na jej zakup, uszycie bądź wypożyczenie. Jakie są zalety i wady ostatniego rozwiązania?

Wypożyczanie sukni ślubnej - zalety i wady

Organizacja ślubu jest kosztownym przedsięwzięciem, które wymaga nie tylko określonych nakładów finansowych, ale także planowania, załatwiania różnych formalności i poświęcania czasu na przygotowania. Dużą oszczędnością zarówno czasu, jak i pieniędzy, jest wypożyczanie sukni ślubnej, dlatego ta czynność staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem.

Plusy wynajmu sukni ślubnej:

  • Cena - najczęściej koszt wypożyczania sukni ślubnej oscyluje między 500 zł a 2000 zł. Ostateczna cena zależy od modelu sukni, wykorzystanych materiałów, dodatków i warunków ustalonych przez wypożyczalnię. Czasami koszt wynajmu sukni ślubnej jest nawet o połowę mniejszy niż cena za zakup nowej sukienki.
  • Duży wybór - znalezienie wymarzonej sukni ślubnej jest dla wielu przyszłych Panien Młodych nie lada wyzwaniem, to najczęściej asortyment wypożyczalni sukni ślubnej jest bardzo szeroki, poczynając od fasonu, przez rozmiary, aż po odcienie bieli czy inne kolory.
  • Możliwość przeróbek - w wielu salonach wynajmujących suknie ślubne można dokonywać płatnych przeróbek, dzięki czemu idealnie dopasowuje się kreację do swojej sylwetki oraz własnych preferencji.
  • Brak konieczności przechowywania sukni ślubnej przez kolejne lata lub sprzedaży kreacji.
  • Wypożyczenie sukni ślubnej to działanie zgodne z ekologią i ideą zero waste.
  • Długi czas wynajmu - nawet do kilku tygodni, dzięki czemu Młodzi mogą jeszcze wykonać sesję ślubną w innym terminie niż dzień ślubu.

Minusy wypożyczania sukni ślubnej:

  • Suknia nie jest własnością Panny Młodej - zawsze należy zwrócić kreację, ale często istnieje możliwość wykupu sukni ślubnej.
  • Ryzyko zniszczenia sukni - najczęściej w takich sytuacjach kaucja nie jest zwracana, a niekiedy należy ponosić dodatkowe koszty.
  • Świadomość, że suknię ślubną nosiła wcześniej inna kobieta lub nawet kilka kobiet, co sprawia, że Panna Młoda może nie czuć się do końca wyjątkowo.

Wypożyczanie sukni ślubnej, tak jak każde inne rozwiązanie, ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od preferencji Panny Młodej oraz tego, na czym najbardziej jej zależy. Jeśli chce mieć pamiątkę na całe życie, to wynajem kreacji na wesele na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem. Z kolei wszystkie inne kobiety, którym zależy na oszczędności, praktycznym wyborze czy życiu w zgodzie z ideą zero waste, z pewnością zauważy plusy wypożyczenia sukni.

Wypożyczalnia sukni ślubnej

Przygotowania do ślubu wiążą się z podejmowaniem ważnych decyzji, które mają wpływ na przebieg uroczystości i późniejsze wspomnienia. Warto wziąć pod uwagę kwestie dalszego przechowywania sukni ślubnej czy koszty związane z organizacją całej imprezy. Decydując się na wynajem jednej z najważniejszych kreacji w życiu, należy przede wszystkim wybrać sprawdzoną wypożyczalnię sukien ślubnych. Warto wybrać miejsce z polecenia najbliższych lub sugerując się opiniami w sieci. Szeroki asortyment oraz profesjonalny personel z pewnością pomoże w wyborze wymarzonej kreacji.