Wybieramy eleganckie sukienki na wesele

Wesele to wydarzenia, na którym zawsze obowiązuje nieco bardziej oficjalny dress code. Jednak w przeciwieństwie do studniówki lub bankietu możesz zdecydować się na nieco bardziej swobodny styl. Twój ubiór nie musi być stricte wieczorowy, jednak warto zadbać o to, aby sukienka, którą założysz była elegancka.

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie jaka tak na prawdę powinna być elegancka sukienka na wesele i co kryje się pod tym terminiem. Pierwszą rzeczą jest to, że nie może być to sukienka, którą nosisz na co dzień. Wesele wymaga nieco więcej szyku i właśnie elegancji, dlatego warto postawić na sukienkę, której nie zakładamy w powszednie dni. Kluczowy będzie także fason sukienki. Możesz wybrać rozkloszowaną lub prostą sukienkę mini i midi lub długą, elegancką maxi. Pamiętaj aby zwrócić uwagę na kolory! Na wesele nie wypada założyć ani sukienki białej, ani czarnej. Staraj się także unikać bardzo intensywnych kolorów. Możesz wybrać sukienkę w kolorze żółtym lub pastelowy róż, ważne aby były to kolory dość stonowane, ponieważ właśnie dzięki temu uzyskasz elegancki efekt.

Świetną propozycją eleganckich sukienek na wesele są koronki. Warto wziąć pod uwagę sukienki w kolorze beżowym, cielistym lub właśnie różowym. Ciekawą propozycją będą także odcienie niebieskiego.